Brazil “potopio” Argentinu

U noći sa četvrtka na petak odigran je još jedan veliki derbi Brazila i Argentine,u okviru kvalifikacija za svjetsko prvenstvo koji je zasluženo pripao Brazilcima (3:0).

U 24.oj minuti Brazil je iz svoje prve prilike došao do vodstva a strijelac je bio Coutinho. Brazil je rijetko dolazio pred gol Romera, ali kada bi se to desilo, uvijek bi bilo opasno po Argentince.

Igrao se 38. minut kada je Neymar napravio slalom kroz odbranu Argentine i pogodio stativu, da bi isti igrač u prvoj minuti sudijske nadoknade bio precizan i donio svojoj reprezentaciji sigurnu prednost od 2:0.

Već početkom drugog poluvremena, Paulinho je propustio sjajnu priliku za 3:0, da bi u 59. minuti Renato Augusto stavio tačku na i i donio svom timu najslađu pobjedu.