U posljednjem susretu 29. kola Serie A Roma je na Olimpicu svladala Sassuolo s 3:1 i tako se vratila na drugo mjesto Serie A.

U devetoj minuti gosti dolaze do vodstva. Berardi je prošao po lijevoj strani i ubacio loptu u kazneni prostor, Politano je propustio do Defrela koji preciznim udarcem s 15 metara dovodi svoju ekipu u vodstvo.

Nakon samo sedam minuta Roma se vratila u susret i izjednačila rezultat. Salah je pronašao Paredesa izvan kaznenog prostora, niko od igrača Sassuola nije izašao u blok, a ovaj preciznim udarcem s 20-ak metara pogađa za poravnanje.

Pred sam kraj prvog dijela Roma je došla do preokreta. Bila je velika gužva u šesnaestercu Sassuola pokušali su nekoliko puta domaći a najsnalažljiviji je bio Salah.

Bh dijamant je u 68. minuti riješio pitanje pobjednika u ovom susretu. Džeko je odigrao dupli pas sa Strootmanom, lijepo se zagradio i savladao Congsilija za konačnih 3:1.

Edinu je ovo bio 21. pogodak u Seriji A ove sezone a ispred njega na listi strijelaca je samo Belotti iz Torina koji je dao jedan gol više.