Juventus i Monaco su se pridružili madridskim klubovima Atleticu i Realu u polufinalu Lige prvaka.

Stara Dama je bez većih problema sačuvala svoju prednost iz Torina i sasvim zasluženo prošla u polufinale najkvalitetnijeg fudbalskog klupskog takmičenja. Allegrijeva ekipa ni jednog trenutka nije gubila glavu a Neymar, Suarez i Messi nisu izgledali ni približno moćno kao kada igraju protiv manje kvalitetnih timova. Utakmica je završila najnepopularnijim rezultatom a većina fudbalskih stručnjaka je složna u ocjeni da je Juventus u ovom trenutku najozbiljniji konkurent za titulu prvaka Evrope:

Monaco je nastavio da živi svoj san. Nakon 2004. godine ekipa iz Kneževine ponovo ima šansu da izbori plasman u finale Lige prvaka. Mbappe je već u 3. minuti doveo svoju ekipu u vodstvo. Nakon 17 minuta igre bilo je 2:0 a strijelac je bio Falcao.

Marco Reus početkom drugog poluvremena smanjuje na 2:1 ali Borussia Dortmund nije imala snage za nešto više. Konačnih 3:1 je u 81. minuti utakmice postavio Germain.

Žrijeb polufinalnih parova je na rasporedu sutra u Nyonu.