Nakon utakmica trećeg kola poznati su polufinalisti iz grupe B na Kupu Konfederacija. Kao što se i očekivalo to su svjetski prvak Njemačka i prvak Južne Amerike Čile.

Njemačka je osigurala nastup u polufinalu Kupa Konfederacija nakon što je svladala Kamerun u posljednjem kolu 3:1. Prvo poluvrijeme je proteklo bez golova a već na startu drugog dijela panceri dolaze do prednosti.

Draxler je krasno petom proigrao Demirbaya koji je povukao loptu i onda sa 16 metara pogodio za 1:0. Kamerun je sredinom drugog poluvremena ostao sa 10 igrača jer je isključen Mabouka. Sa igračem više Njemačka odmah dolazi do drugog gola, Kimmich je ubacio s desne strane, a Werner glavom u padu šalje loptu u mrežu. 15 minuta prije kraja Aboubakar smanjuje na 2:1 nakon što se pošteno ispromašivao u dosadašnjem dijelu Kupa konfederacija ali svaku dilemu otklanja svojim drugim golom Werner za konačnih 3:1.

Fudbaleri Čilea su teže od očekivanog izborili mjesto u polufinalu. U 42. minuti Australija je uspjela doći do prednosti. Prije svega zahvaljujući slaboj reakciji odbrane Čilea do lopte je došao Troisi i lako pogodio za prednost “kengura”. Izjednačenje je stiglo u 67. minuti, visoku loptu je Eduardo Vargas spustio glavom za Martina Rodrigueza koji je progurao loptu iza leđa Ryana.

Čile će u polufinalu igrati protiv Portugala dok drugi polufinalni par čine Njemačka i Meksiko.