Real Madrid ostvario je veliku pobjedu u prvoj utakmici četvrtine finala Lige prvaka. Kraljevski klub je savladao Bayern Munchen na Allianz Areni (1:2).

Prva ozbiljnija šansa na utakmici desila se u 18. minuti kada je Karim Benzema glavom pogodio prečku. Nedugo nakon toga, tačnije u 25. minuti nakon centaršuta Thiaga Alcantare iz kornera, Arturo Vidal je postigao sjajan gol glavom za vodstvo Bavaraca.

Vidal je imao još jednu dobru priliku u 40. minuti, a dvije minute poslije na drugoj strani pokušao je Cristiano Ronaldo, ali je njegov udarac zaustavio Manuel Neuer. U 45. minuti dosuđen je penal za Bayern, a sa bijele tačke Vidal je šutirao preko gola i ako od heroja postao tragičar.

Da je Čileanac pogodio utakmica bi otišla u drugom smjeru, ovako je u 47. minuti Ronaldo pogodio za 1:1 na asistenciju Danijela Carvajala. Gareth Bale je pokušao u 56. minuti, ali fantastičan na golu ponovo bio je Neuer.

Bayern je ostao sa igračem manje u 61. minuti kada je Nicola Rizzoi pokazao Javiju Martinezu drugi žuti karton. Neuer je zaustavio i udarac Benzeme u 73. minuti, a nevjerovatnu intervenciju imao je u 75. minuti kada je odbranio Ronaldov udarac.

Ipak, Neuer nije mogao ništa u 77. minuti kada je šutirao Ronaldo nakon asistencije Marca Asensija. Portugalac je pogodio za vodstvo Reala od 1:2. Pobjeda Kraljeva mogla je biti ubjedljivija. Udarac Marcela u 80. minuti otišao je malo pored gola.

Sergio Ramos je u sudijskoj nadoknadi glavom zatresao mrežu Bayerna, međutim pogodak je poništen zbog ofsajda. Do kraja rezultat se nije mijenjao.

Podsjećamo, Monaco je slavio u Dortmundu 3:2 dok je Atletico sa minimalnih 1:0 na svom terenu bio bolji od prvaka Engleske Leicestera.