Inter i Sampdoria su odigrali posljednji meč 30. kola Serije A koji je, neočekivano, pripao gostima iz Genove koji su nakon preokreta slavili sa 2:1.

Inter je u prvom poluvremenu bio bolji rival i propustio je nekoliko velikih prilika, ali je ipak uspio otići na odmor s prednošću od 1:0 zahvaljujući golu kojeg je u 35. minuti postigao D'Ambrosio.

Već na startu drugog poluvremena dalo se naslutiti da će Inter kiksati. Igrao se 50. minut kada je Schick na asistenciju Silvestrea pogodio za poravnanje rezultata na 1:1.

Inter je u 72. minuti imao idealnu priliku da ponovo povede. Candreva je uposlio Icardija, koji je sa svega nekoliko metara promašio prazan gol i to je vjerovatno bio njegov najveći promašaj u dosadašnjoj karijeri.

To je bila samo uvertira u ono što je uslijedilo u 85. minuti. Sampdoria je imala jedan slobodan udarac a Brozović, koji je bio u živom zidu, je neobjašnjivo pomjerio ruku kojom je zaustavio loptu. Sudac je opravdano pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač bio je Quagliarella koji je pogodio za preokret i pobjedu Sampdorije rezultatom 2:1.

Novi reprezentativac Bosne i Hercegovine Daniel Pavlović nije dobijao priliku za igru u timu Sampdorije. Nakon novog velikog kiksa, vjerovatno je postalo jasno da Inter u ovoj sezoni neće izboriti plasman u Ligu prvaka jer trećeplasirani Napoli je trenutno na +9. Inter je tek šesti sa 55 bodova, pa je čak upitan i plasman u Evropu, dok je Sampdorija na devetoj poziciji sa 44 osvojena boda.