Chelsea je savladao Watford u golijadi na Stamford Bridgeu (4:3) u zaostaloj utakmici 28. kola engleske Premier lige.

Chelsea je došao u prednost u 22. minuti. John Terry je jednu odbijenu loptu poslao u mrežu. Samo dvije minute poslije Watford je izjednačio. Strijelac je bio Etienne Capoue.

Plavci su imali veliku šansu u 32. minuti kada je Eden Hazard šutirao malo pored lijeve stative. Do kraja poluvremena, tačnije u 36. minuti, Chelsea je ponovo došao u prednost, a strijelac je bio Cesar Azpilicueta.

Samo nakon četiri minute igre u nastavku Michy Batshuayi je pogodio za 3:1 na asistenciju Nathana Akea. Daryl Janmaat je golom u 51. minuti vratio Watford u igru.

Chelsea je u nastavku imao dvije odlične prilike. Međutim, Batshuayi i Azpilicueta nisu uspjeli pogoditi, te je u 74. minuti stigla kazna i Stefano Okaka je pogodio za 3:3.

Ipak, Plavci su uspjeli doći do pobjede u 88. minuti kada je pogodio Cesc Fabregas. Svih 90 minuta večerašnje utakmice branio je Asmir Begović, kojem je ovo bio drugi nastup u Premier ligi ove sezone.