Zmajevi ispustili trijumf u 95. minuti

Reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je sinoć na gostovanju u Atini neriješeno 1:1 sa Grčkom u susretu četvrtog kola grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2018. Iako su zmajevi igrali dobro i imali prednost Grci su do boda došli u petoj minuti sudijske nadoknade.

Od samog starta su zmajevi na Jorgos Karaiskakis stadionu zaigrali dobro i bili konstantno opasni po gol domaćina. Ofanzivna igra se isplatila u 32 minuti. Miralem Pjanić je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara. Lopta je prvo pogodila stativu, nakon čega se od leđa Karnezisa odbila u mrežu za 1:0.

U nastavku je bilo mnogo vatre i na terenu i na tribinama.Propustili su zmajevi u nekoliko navrata priliku da dotuku ranjenog protivnika. I kako to obično biva,nakon propuštenih prilika uslijedi kazna.

U posljednjoj minuti sudijske nadoknade Giorgos Tzavellas je odličnim udarcem izjednačio rezultat i donio bod domaćem sastavu.

Još dva susreta grupe H odigrana su sinoć. Kipar je sa 3:1 pobijedio Gibraltar, dok je Belgija bila ubjedljiva protiv Estonije pobijedivši sa 8:1.
Bh tim kvalifikacije nastavlja 25. marta 2017. godine kada nam u goste dolazi selekcija Gibraltara.