Košarkaši Cleveland Cavaliersa savladali su na gostovanju Boston Celticse 117:104 i poveli 1:0 u seriji finala Istočne konferencije.

Cleveland je bolje ušao u utakmicu i već nakon osam minuta igre imao dvocifrenu prednost. Cavaliersi su fantastičnom igrom i u drugoj četvrtini faktički prelomili utakmicu jer su predvođeni Jamesom i Loveom na poluvremenu imali 22 poena prednosti i domaći se nisu mogli vratiti u meč.

Cavse je predvodio još jednom sjajni LeBron James sa 38 poena, uz devet skokova i sedam asistencija. pratio ga je Kevin Love sa double-doubleom, postigavši 32 poena i ugrabivši 12 skokova.  Kod Bostona su se istakli Crowder i Bradley sa po 21 poenom.

Drugi meč ove serije opet se igra u Bostonu a na rasporedu je u subotu od 2 časa i 30 minuta po srednjoevropskom vremenu.