Poznati su prvi učesnici “Final foura” košarkaške Eurolige.

Nakon dvije vezane pobjede u Atini protiv Panathinaikosa, Fener je pred svojim navijačima slavio ubjedljivo i u trećem meču, pa je tako izborio plasman na završni turnir u Istanbulu.

Meč završen je rezultatom 79:61. Domaćin je 6:0 serijom otvorio susret, ali su se gosti brzo vratili, a nakon prve četvrtine rezultat je bio 18:17. Na poluvremenu Fener je imao vodstvo 37:30 i bio je sve bliže pobjedi kako je odmicalo vrijeme. U trećoj dionici Fenerbahce je došao do dvocifrene prednosti, da bi u zadnjih 10 minuta razbio nemoćne Grke i na kraju je ostvario i više nego uvjerljivu pobjedu.

Bobby Dixon je ubacio 13 poena, James Nunnally 12, a po 10 poena su ubacili Ekpe Udoh, Bogdan Bogdanović, Nikola Kalinić i Luigi Datome.

CSKA je u Moskvi upisao dvije pobjede nad Baskonijom, da bi sinoć i u gostima trijumfovao 90:88, pa je sa 3:0 izborio polufinale Eurolige. Prve tri četvrtine rivali su se smjenjivali u vodstvu i nije se dao naslutiti konačni pobjednik. Gosti su 3 minute prije kraja imali 9 poena prednosti ali se domaći nisu predavali. Larkin je čak imao šut za pobjedu ali CSKA je odigrao odličnu odbranu u toj situaciji.

Cory Higgins je sa 21 poenom predvodio Moskovljane, dok je De Colo ubacio 15, a Miloš Teodosić 13 poena.

Večeras su na rasporedu utakmice Efes – Olimpijakos i Darussafaka – Real Madrid a trenutni rezultat u oba duela je 1:1.