Protekle noći je u NBA ligi odigrano devet utakmica, a gosti su bili uspješniji sa šest pobjeda dok su u tri duela slavile domaće ekipe.

Portland Blazersi su na svom terenu dočekali Tronto Raptorse i ubilježili poraz od 99:85.

Druga četvrtina ovog meča je bila presudna za konačni ishod, a upravo u ovom periodu su domaći za 12 minuta postigli samo šest poena, dok su gosti ubacili 25 poena, i tako se rezultatski odvojili i na kraju slavili pobjedu.

Bh. centar Jusuf Nurkić je na terenu proveo 26 minuta, te je ubacio osam poena i ostvario šest skokova, te po jednu asistenciju i blokadu.

Drugi zanimljiv meč igran je u Los Angelesu, gdje su Warriorsi deklasirali Clipperse sa 141:113.

Najefikasniji igrač na ovom meču bio je Stephen Curry sa 31 ubačenim poenom, pet skokova, šest asistencija, dvije ukradene lopte te jednom blokadom.