Repeša bolji od Perasovića

Pet susreta šestog kola Eurolige odigrano je juče a svih pet pobjeda odnijeli su domaćini. Najteži posao imao je Panathinaikos koji je slavio tek u produžetku, a u dvoboju hrvatskih stručnjaka Repeša je bio uspješniji od Perasovića.

Žalgiris je u Blaugrani pružio dobar otpor Barceloni, do kraja susreta bio je u igri, ali domaćin je na kraju ipak slavio. Nakon prosječnog po broju poena prvog poluvremena, u drugom dijelu i jedni i drugi su se raspucali a Barcelona je to razdoblje dobila s 56:51 pa je na kraju bilo 92:86 za katalonce.

Emporio Armani je drugu sedmicu zaredom otišao preko 100 poena i sa 105 ubačenih poena postavio svoj novi euroligaški rekord. Repešin Armani je tako nanio novi poraz Perasovićevom Efesu koji igra jako loše na početku sezone.

U pobjedničkom sastavu Rakim Sanders je ubacio je 22 poena a Alessandro Gentile 17. Kod Efesa je Heurtel ubacio 18 poena uz sedam asistencija.

Nakon četiri startna poraza, Uniks je uvezao dvije pobjede, a Zvezda može žaliti što iz Rusije nije odnijela puni plijen. Domaćin je na kraju slavio sa 65:62 iako je bio na ivici poraza.

Četiri minute prije kraja gosti su imali plus devet, ali Uniks se vratio u utakmicu da bi igrač utakmice Keith Langford trojkom 17 sekundi prije kraja donio Uniksu vodstvo 63:62. Nakon toga Jenkins nije pogodio, a Marko Banić je sa linije slobodnih bacanja zaključio susret.

Panathinaikos je upisao pobjedu protiv Maccabija tek nakon produžetka te ja na krilima Singltona koji je ubacio 26 poena slavio 83:75.

Nakon tri gostujuće pobjede, Darussafaka je napokon pobijedila i na svom parketu. Prvu pobjedu ostvarila je protiv Brosea iz Bamberga i to sa tijesnih 72:70. Darussafaku je do trijumfa vodio Will Clyburn koji je ubacio 17 poena