Košarkaši beogradske Crvene Zvezde osvojili su regionalnu ABA ligu nakon što su u Zagrebu slavili protiv Cedevite sa 77:61 u okviru treće utakmice finalne serije.

Zvezda je prve dvije utakmice prilično lako riješila u svoju korist, a i u trećoj su crveno bijeli bili dominantni i nisu imali problema.

Cedevita je definitivno razočarala u finalnoj seriji i nije bilo očekivano da će tako lako izgubiti sve tri utakmice od aktuelnog prvaka.

Gosti iz Beograda prelomili su meč u trećoj četvrtini koju su dobili sa 19:9. Posljednju dionicu domaći su dobili sa pola koša, ali nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Zvezdi.

Ekipi iz Beograda ovo je treća vezana titula u ABA ligi. Goste je do trijumfa vodio Thompson sa 14 poena, dok je Simonović imao poen manje. Kod Cedevite jedini dvocifren bio je Katić sa 12 poena, a bh reprezentativac Džanan Musa imao je šest poena za nešto više od 20 minuta provedenih na parketu.

Crvena Zvezda je kao osvajač ABA lige izvadila kartu za učešće u Euroligi naredne sezone.