Rukometaši Veszprema ostvarili su pobjedu u gostima kod Kiela rezultatom 27:25 u okviru 11. kola grupe A Lige šampiona.

Prvo poluvrijeme ove utakmice proteklo je u izjednačenom rukometu, a nakon pola sata rezultat je bio 15:15.  Sličan rukomet viđen je i u nastavku meča pa se ušlo u veoma neizvjesnu završnicu, ali na kraju su se ipak nešto bolje snašli gosti koji su uspjeli da slave pobjedu.

Bila je ovo peta pobjeda Vesprema ove sezone u Ligi šampiona te su sada na trećem mjestu grupe A. Sa druge strane, Kiel je dva mjesta ispod sa bodom manje.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Momir Ilić koji je postigao sedam golova, dok su Laszlo Nagy i Mate Lekai dodali po šest.

Sa druge strane, Niclas Ekberg je postigao sedam golova. Bh. internacionalac Mirsad Terzić nije bio strijelac na ovom meču ali je obavio odličan posao u odbrani.