Barcelona se plasirala u četvrtfinale Kupa Kralja

Fudbaleri Barcelone su uz dosta problema svladali neugodni Athletic Bilbao i plasirali se u četvrtfinale Kupa kralja.

Athletic se čitavo prvo poluvrijeme fokusirao na čuvanje 2:1 iz prvog ogleda, samo je Barcelona igrala i bilo je pitanje vremena kada će gostujuća obrana kapitulirati.

To se dogodilo u 36. minuti, Messi je gurnuo loptu u prostor za Neymara, Brazilac u sredini pronalazi Luisa Suareza koji lijepim volej udarcem matira Iraizoza i postiže 100. pogodak u Barcinom dresu.

Nakon samo dvije minute u nastavku Barcelona je dobila jedanaesterac. Neymar je kao brzi voz prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac, Boveda se okliznuo i u padu srušio Brazilca a jedanaesterac Neymar pretvara u 2:0 za katalonce.

Vrlo brzo se gosti vraćaju u život, tri minute nakon Neymarovog pogotka Saborit glavom pogađa za 2:1. U tim je trenucima Bilbao djelovao kao ravnopravan protivnik ali Messijev pogodak iz 78. minute riješio je pitanje pobjednika. Ponovo je Argentinac pogodio iz slobodnog udarca. Treći je put nadmudrio Iraizoza, golman gostiju je očekivao da će Messi ponovno prebacivati živi zid, krenuo je u pogrešnu stranu, Messi pogađa njegov ugao i od stative lopta odsjeda u mreži konačnih 3:1.

Večeras će na Ramon Sanchez Pizjuanu Real Madrid protiv Seville vjerovatno potvrditi plasman među osam jer je u prvom meču slavio sa ubjedljivih 3:0.