Bašić savladao Troickog i prošao u osminu finala

Bh. teniser Mirza Bašć ostvario je pobjedu nad Viktorom Troickim u okviru drugog kola Challengera u Saint Brieucu.

Bašić je slavio sa 2:1 u setovima i plasirao se u osminu finala ovog turnira. Mirza je brejk napravio u trećem gemu meča koji je uspio održati do kraja seta i dobiti ga sa 6:4. U prvom setu Mirza je spasio i tri brejk lopte na svoj servis i to u šestom gemu kada je Troicki prijetio da vrati brejk, prenosi Sport1

U drguom setu Viktor je igrao bolje i otvorio ga dobivši prva tri gema za vodstvo od 3:0. U nastavku seta Troicki je napravio još jedan brejk koji mu je donio drugi set rezultatom 6:2.

Treći set Mirza započinje slično kao i prvi, te oduzima servis Troickom u trećem gemu, a onda u završnici seta pravi novi brejk, dobija treći set sa 6:3 i ostvaruje plasman u osminu finala.