Celta zaustavila Real Madrid

Celta je u Vigu potpuno zasluženo potvrdila plasman u polufinale Kupa kralja.

Nisu pobijedili Real Madrid kao na Santiago Bernabeuu, za to se pobrinuo Lucas Vazquez u 90. minuti, ali Celta je odigrala sjajnu utakmicu i rezultatom 2:2 prošla u polufinale.

Celta dolazi do zasluženog vodstva u 44. minuti, bila je to kombinacija u tri poteza, Aspas petom proigrava Wassa, koji loptu prosljeđuje do Guidettija, Casilla njegov udarac brani ali odbijena lopta pogađa natrčalog Danila koji je šalje u vlastitu mrežu.

U nastavku susreta budi se Real i dolazi do izjednačenja u 62. minuti. Cristiano Ronaldo sjajno je izveo slobodnjak s ivice kaznenog prostora, prevario je domaćeg golmana i pogodio za 1:1.

Celta se ni tada nije povukla iako je Realu još jedan pogodak garantirao produžetke. U 85. minuti domaći ponovno imaju prednost, strijelac je bio Wass. Smiješio se novi poraz Realu, ali Lucas Vazquez glavom pogađa za konačnih 2:2 u 90. minuti. Dovoljno da se izbjegne poraz, ali nedovoljno za prolaz u polufinale Kupa kralja.