Džeko i dalje “teroriše” golmane

U okviru 10.kola italijanske Serie A Roma je kao gost savladala Sasuolo rezultatom 3:1.

Bh reprezentativac Edin Džeko je postigao dva pogotka za “vučicu” i sa ukupno 10 postignutih golova u dosadašnjem dijelu prvenstva prvi je strijelac italijanske lige.

Sassuolo je poveo na samom otvaranju utakmice. U 13. minuti nakon centaršuta sa desne strane preko kapitena Cannavara domaći dolaze do prednosti što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Izjednačujući pogodak je postigao Edin Džeko u 57. minuti.

Bh dijamant je postigao novi pogodak iz penala u 76. minuti za vodstvo Rome nakon što je prethodno i srušen u kaznenom prostoru a dvije minute kasnije se i Radja Nainggolan upisao u strijelce za konačnih Sasuolo – Roma 1:3.

Edin Džeko se golovima protiv Sassuola izjednačio sa Gabrielom Batistutom, koji je držao rekord od 10 postignutih golova u 10 kola Serie A u sezoni 2001/2002.