Fantastična utakmica na startu nove sezone: Aktuelni prvaci nakon produžetka pobijedili Pelicanse

![CDATA[

Pelicansi su bolje ušli u utakmicu i poveli 15:4 da bi potom uslijedila velika serija Raptorsa od 21:4 čime su se vratili u život i poveli 25:19, no New Orleans je otišao na odmor između dvije četvrtine sa tri poena prednosti, 30:27.

Gostujući sastav je nastavio sa sjajnom igrom i u drugoj dionici, pa je tako stigao do dvocifrene prednosti, 46:36, ali se Toronto uspio vratiti i izjednačiti rezultat na 54:54. Nije dugo trebalo Pelicansima da se ponovo odvoje, pa su na pauzu otišli sa pet poena prednosti, 61:56.

Toronto je igrao bolje u trećoj dionici, pa su tako stigli do prednosti 71:67, a to su čuvali do kraja ovog perioda, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa dva poena prednosti Raptorsa, bilo je 88:86.

U posljednjoj četvrtini viđena je fantastična košarka, a na kraju se otišlo u produžetke gdje je uspješnija bila ekipa Toronta, a ključnu trojku je pogodio VanVleet minutu prije kraja produžetka.

Raptorse je do pobjede vodio dvojac VanVleet-Siakam sa po 34 poena dok je Lowry dodao 22 uz šest asistencija i pet skokova. Siakam je imao 18 skokova i pet asistencija dok je VanVleet dodao sedam asistencija uz pet skokova. Ibaka je susret završio sa 13 poena i pet skokova, a još je dvocifren bio Anuoby sa 11 poena i sedam skokova.

Kod Pelicansa Brandon Ingram je bio najbolji sa 22 poena i po pet skokova i asistencija dok je JJ Redick dodao 16 uz dva skoka i asistenciju. Hart je susret završio sa 15 poena i deset skokova dok je Nicolo Melli postigao 14 poena uz pet skokova i dvije asistencije. Još je dvocifren bio Jrue Holiday sa 13 poena, šest asistencija i četiri skoka.

Toronto – New Orleans 130:122 (27:30, 29:31, 32:25, 29:31, 13:5)