Igokea “pala” u završnici

Košarkaši Crvene zvezde su sinoć na svom parketu u okviru šestog kola ABA lige bili bolji od Igokee rezultatom 68:66. Bh prvak je odigrao dobar meč ali su beograđani na kraju u penal završnici ipak došli do trijumfa.

Domaćin je kontrolisao meč u prvom poluvremenu. Prva četvrtina protekla je u apsolutnoj dominaciji crveno-bijelih koji su ovaj period igre dobili rezultatom 21:12.

U drugoj dionici, Zvezda je ponovo krenulo oštro. Međutim, Igosi se bude sredinom sredinom druge četvrtine. Na krilima Šibalića koji je ubacio tri trojke Igokea smanjuje prednost domaćina.

A onda, u posljednjoj sekundi prvog poluvremena Jenkins pogađa sjajnu trojku sa 10 metara za 40:29 i miran odlazak na odmor. I kada se činilo da će crveno-bijeli lako do trijumfa bh prvak se vraća u život.

Zvezda je pala u trećoj četvrtini meča, a to su Igosi iskoristili,i ovaj period igre riješili u svoju korist rezultatom 20:7.

Da su gosti bili bolji u toj dionici, govori i činjenica da izabranici Dejana Radonjića nisu uspjeli da postignu koš skoro sedam minuta.

U četvrtom periodu, vladala je potpuna neizvjesnost ali više spretnosti i želje pokazali su domaći igrači koji su na kraju stigli do novog, šestog uzastopnog trijumfa.

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Milko Bjelica s 15 koševa, dok je to kod Igokee bio Šibalić sa 27.