“Kraljevi” nastavljaju vladati svijetom

Realu je ovo treća uzastopna titula prvaka Svijeta, a ukupno četvrta u bogatoj historiji kluba.

Real je ovom pobjedom inkasirao pet miliona dolara, dok je Al-Ain drugim mjestom bogatiji za četiri miliona.

Trećeplasirani River Plate zaradit će 2,5 miliona eura.

Završen je susret u Abu Dabiju, Real Madrid ostaje Kralj svijeta. Live prijenos utakmice mogli ste pratiti na našem portalu

94′ Al – Ain je u finišu promašio dobru šansu

92′ Nesretan autogol je zabio Yahia Nader, nakon prodora Viniciusa Juniora

Gol, gol, gol, Real vodi 4:1

91′ Četiri minute sudijske nadoknade

90′ Sam finiš utakmice

86′ Loptu ubačenu iz slobodnjaka je dočekao Tsukasa Shiotani i pucao glavom. Sjajno je zabio u lijeve rašlje.

Gol, gol, gol, Tsukasa Shiotani postiže počasni gol sa Al-Ain

Pogledajte treći gol “Kraljeva”:

82′ Do kraja susreta ostalo je osam minuta i sudijsko vrijeme, ali pobjednik je već jasan.

79′ Sergio Ramos postiže gol u svom stilu. Nakon kornera nadskočio je cijelu odbranu Al-Aina i matirao Eisu.

Gooooollll, Ramos je pogodio nakon kornera

74′ Courtois je odbranio pokušaj Caioa, navijači Al-Aina skočili su na noge, ali radost je izostala

74′ Fudbaleri Reala nisu uspjeli realizirati nekoliko dobrih pasova

70′ Izmjena u Realu. Toni Kroos napustio igru, a umjesto njega u igri Daniel Ceballos

67′ Zoran Mamić je napravio izmjenu, izašao je Mohammed Abdulrahman, a ušao Amer Abdulrahman

65′ Garethu Baleu se opet nije dalo da zatrese mrežu, Eisa je bio uspješniji

62′ Bale propušta još jednu solidnu šansu

60′ Gooool, Real vodi 2:0

Pogledajte i ovaj pogodak:

Nakon dobre prilike Benzeme i odbrane Eise, Real je imao korner, a nakon ubačaja iz ugla lopta je došla na vrh šesnaesterca. Marcus Llorente je raspalio i pogodio mrežu

55′ Rayan Yaslam Mohamad Aboudan Al Jaberi šutirao je snažn i neprecizno

53′ Benzema je opet pokušao, ali promjene rezultata nema

50′ Na isteku 49. minute Lucas Vasquez je pokušao glavom, a potom i Bale makazicama, ali promjene rezultata nije bilo

46′ U Abu Dabiju je nastavljena utakmica Reala i Al-Aina. Vidjet ćemo može li tim Zorana Mamića učiniti nešto u drugom dijelu susreta

Završeno je prvo poluvrijeme, nakon kojeg prvak Evrope vodi 1:0

45′ Sergio Ramos je požutio nakon jednog starta u njegovom stilu

42′ Benzema je dobro ubacio u srce kaznenog, ali Bale nije dobro šutriao

38′ Bale je nakon četvrtog kornera dobro šutirao, ali golman Al-Aina odlično brani, nakon novog kornera pokušao je Modrić, ali dosuđen je ofsajd

35′ Karim Benzema promašio je veliku priliku, kada je neometan prebacio gol tima iz Abu Dabija

30′ Korner za Al – Ain, ali nije bilo problema po španski tim

25′ Tim iz Abu Dabija sve teže dolazi u posjed lopte

21′ Bale i Banzema imali su dva solidna pokušaja, ali promjene nije bilo

Pogledajte gol Luke Modrića:

20′ Fudbaleri Reala i dalje kontrolišu igru i napadaju protivnički gol

17′ Nakon vodstva “kraljeva” Al-Ain je pogodio, ali je gol poništen zbog ofsajda.

14′ Minut poslije španski gigant poveo je 1:0, lijepim golom Luke Modrića

13′ Real je imao sreće, jer je Ramos s gol linije spasio mrežu, nakon kontre Al-Aina.

10′ Madriđani su u prvih 10 minuta loptu u svojim nogama držali čak 70 posto u odnosu a 30 posto protivnika.

Real Madrid i Al-Ain u ovim trenucima igraju finale Svjetskog klupskog prvenstva.

Pravdu na ovom susretu dijeli Italijan Gianluca Rocchi.

Meč se igra na stadionu Zayed Sports City u Abu Dabiju.