“Kraljevići” slavili u evropskom “klasiku”

Sinoć su odigrane četiri utakmice drugog kola košarkaške Eurolige.

Olimpijakos je ostvario ubjedljiv trijumf protiv Efesa dok je u najuzbudljivijem meču večeri Armani kao gost došao do pobjede protiv turske Darušafake.

U dvorani mira i prijateljstva domaći Olimpijakos je od starta utakmice kontrolisao rezultat.Već sredinom druge četvrtine Olimpijakos je imao 20 poena prednosti i već tada se nazirao pobjednik ovog susreta.

Uspjeli su gosti početkom drugog poluvremena da priđu na svega 6 poena zaostatka ali domaći onda na krilima Spanulisa i Lodžeskog odlaze na nedostižnu prednost.

Konačan rezultat je glasio 90:66.Spanulis je na kraju postigao 17 poena dok Efesu nisu pomogla ni 22 poena sjajnog Čedi Osmana.

Njemački Bamberg i Uniks su odigrali jednu izjednačenu utakmicu u kojoj su domaći imali više smirenosti u završnici kada se ona lomila.

Slavili su domaći 90:86.Domaće je predvodio Strelnieks sa 17 poena a prvo ime susreta I pored poraza je bio košarkaš Uniksa Kit Lengford.

U Nokia Areni u Tel Avivu Real Madrid je stigao do važnog trijumfa u evropskom klasiku protiv makabija.Imali su gosti 13 poena prednosti na poluvremenu.

Domaći su uz veliku podršku sa tribina uspjeli da zaprijete i vrate se na minus 5 ali Džejsi Kerol I Rudi Fernandez su bili sjajni sinoć i nisu dozvolili preokret.

U najuzbudljivijem susretu večeri punom preokreta Armani je slavio kao gost protiv darušafake 81:80.

Milanezi su ovu utakmicu dobili zahvaljujući većem broju raspoloženih igrača sa klupe a najefikasniji je bio Mačvan sa 18 poena.

Večeras su na rasporedu još 4 susreta a sastaju se CSKA-Panatenaikos,Galatasaraj-Crvena Zvezda,Žalgiris-Baskonija I Barselona-Fenerbahče.