Lazio savladao Parmu na Olimpicu

![CDATA[

Lazio je na Olimpicu savladao 2:0 Parmu i tako se popeo na 5. mjesto Serie A.

Domaći tim je stigao u vodstvo već u 8. minuti susreta, a strijelac pogotka bio je fenomenalni Ciro Immobile, nakon što je primio pas u šesnaestercu i mirno plasirao loptu u donji desni ugao.

Samo dvije minute kasnije Lazio opet prijeti, ali ovaj put preko Sergej Milinković Savića. On je uputi šut iz daljine, ali je lopta otišla blizu lijeve stative, i golman je imao dosta sreće.

Parma je iz prve prave prilike mogla doći do izjednačenja, ali se Bruno Alves nije snašao u šesnaestercu, i Strakosha je odbranio njegov šut.

Na početku drugog poluvremena, tačnije u 48. minuti susreta, Ciro Immobile imao je novu priliku. Naime, on je pucao prema golu Luigi Sepe, ali njegov pokušaj je odbranio golman i lopta je završila u korneru.

U 60. minuti Luis Alberto je izveo korner i pogodio okvir gola. Bila je to još jedna fantastična prilika za domaći tim.

Adam Marušić je u 67. minuti povisio rezultat na 2:0, nakon sjajnog primanja lopte u šesanestercu.

Do kraja susreta obje ekipe imale su po nekoliko prilika, ali se rezultat nije mijenjao, te je ostalo 2:0 za Lazio.

Ostali rezultati 4. kola Serie A:

Sassuolo – SPAL 3:0 (Francesco Caputo  26, 43, Alfred Duncan 47)
Bologna – Roma 1:2 (Nicola Sansone 54, – Aleksandar Kolarov 49, Edin Džeko 94)
Lecce – Napoli 1:4 (Mancosu 61, – Fernando Llorente 28,82, Lorenzo Insigne 40, Fabian Ruiz 52)
Sampdoria – Torino 1:0 (Manolo Gabbiadini 56)
Atalanta – Fiorentina 2:2 (Palomino 24, Josip Iličić 84, Timothy Castagne 95, – Franck Ribery 66)