Liverpool deklasirao Genk, Napoli u fenomenalnoj utakmici dobio Salzburg

![CDATA[

Fudbaleri Liverpoola rezultatom 4:1 deklasirali su ekipu Genka u susretu 3. kola grupne faze Lige prvaka, čime su napravili značajan korak ka plasmanu u osminu finala takmičenja čiji naslov brane.

Liverpool je rutinski slavio, dva pogotka postigao je Alex Oxlade-Chamberlain, a po jedan su dodali Sadio Mane i Mohamed Salah, prije nego je konačnih 4:1 postavio Stephen Odey.

Gostujući tim je slavio i u Salzburgu, gdje je domaći Red Bull dočekao Napoli, a meč je prošao u nadmetanju Driesa Mertensa sa jedne i Erlinga Halanda sa druge.

Mertens je pogodio u 17. minuti, da bi sa bijele tačke Haland pogodio za 1:1 u 40. minuti. U 64. minuti, Mertens postiže drugi gol za 2:1, a osam minuta kasnije, Haland je ponovo poravnao. No, gosti pogađaju već u narednom napadu preko Insignea te dolaze do tri vrijedna boda.

Napoli sada ima sedam bodova, Liverpool šest, RB Salzburg tri, a Genk je ostao na jednom bodu.

U drugom meču grupe G, fudbaleri Benfice su golovima Rafa Silve i Pizzija savladali Lyon, za koji je jedini pogodak postigao Memphis Depay.