Sestre Williams za pehar u Melburneu

Mirjana Lučić-Baroni je zaustavljena u polufinalu Australian Opena gdje je bolja bila Serena Williams koja će u finalu igrati protiv sestre Venus. Plasman u muško finale prvi je izborio Roger Federer.

Mirjana Lučić-Baroni nije uspjela ući u finale Australian Opena. U polufinalu bolja je bila Serena Williams koja je manje griješila i odigrala odličan meč te otišla u borbu za trofej. Prvi put nakon Wimbledona 2009. godine će u finalu igrati protiv sestre Venus. Amerikanka je odigrala sjajan meč, kaznila je svaku Mirjaninu grešku i na kraju glatko slavila sa 6:2, 6:1. Lučić-Baroni na kraju je imala duplo više dvostrukih servis grešaka a napravila je i 23 neprisiljene greške u odnosu na samo deset Sereninih. Nakon što je dobila prvi set sa 6:2, Williams je u trećem gemu drugog seta došla do novog breaka poslije čega je otišla do pobjede.

Finale će svakako biti zanimljivo, teniski klasik u kojem će se 28. put u karijeri sresti Serena i Venus. Serena ima 16 pobjeda, u finalima Grand Slam turnira vodi sa 6:2 ali očekuje je vrlo težak zadatak protiv protivnice koja igra sjajan tenis ove godine u Melbourneu.

Venus je u polufinalu imala teži posao, igrala je protiv Coco Vandeweghe koja je odigrala vrlo dobar meč i odvela ga na kraju u tri seta. Prvi set pripao je Vandeweghe u tie-breaku, ali nakon toga Venus je preuzela stvari u svoje ruke i sa 6:2, 6:3 izborila mjesto u finalu.

Roger Federer prvi je finalista Australian Opena u muškoj konkurenciji. Jedan od najboljih tenisera svih vremena u polufinalu je pobijedio sunarodnika Stana Wawrinku s 3:2, po setovima 7:5, 6:3, 1:6, 4:6 i 6:3.

Odličan tenis je viđen u prvom polufinalu, a na kraju je nakon pet setova i velike borbe plasman u finale ostvario Roger Federer. Nakon uvodna dva seta činilo se da je to jednosmjerna ulica u koju je Wawrinka zalutao.

Ipak Sten nalazi izlaz i u naredna dva seta stiže do poravnanja. Odličan tenis s obje strane viđen je i u petom, odlučujućem setu u ovom meču. Wawrinka je u petom gemu ovog seta imao šansu da oduzme servis protivniku, ali se Federer uspio izvući. Zatim je Wawrinka odigrao očajno naredni gem. Poklonio je gem velikom rivalu i Federer je došao do breaka i vodstva od 4:2 i tu je bio kraj.

Protivnik u finalu Rogeru Federeru biće pobjednik meča Rafael Nadal – Grigor Dimitrov.