Hrvatska na dramatičan način osvojila bod u Srbiji

Rukometne reprezentacije Srbije i Hrvatske večeras su remizirale rezultatom 25:25 u Beogradu, čime su nastavljene loše kvalifikacije reprezentacije Srbije, koja ni nakon tri kola ne zna ni za jednu pobjedu.

Srbija je večeras bila bolji tim, no prvo poluvrijeme je bilo veoma zanimljivo i činilo se da će gosti otići na odmor sa vodstvom, jer su 13:12 imali praktično u posljednjim sekundama. No, domaći tim je stigao do poravnanja rezultatom 13:13.

Srbija je tokom drugog poluvremena imala minimalno vodstvo prilično dugo, no timovi su se počeli smjenjivati u vodstvu kako se bližio kraj meča, a onda je Hrvatska povela sa 24:23 u samom finišu meča i činilo se, prelomila meč. No, Srbija nakon dvije greške pogađa dva puta i stiže do vodstva rezultatom 25:24. Do kraja meča Domagoj Duvnjak donosi poravnanje Hrvatskoj za rezultat 25:25.

Hrvatska je lider u svojoj grupi sa pet osvojenih bodova. Srbija ima dva boda i u dosta je teškoj poziciji pred nastavak kvalifikacija.