Tottenham ispustio pobjedu u Grčkoj, Galatasaray otišao sa bodom iz Belgije

![CDATA[

U okviru prvog kola grupne faze Lige prvaka u grupi B Olympiacos je ugostio ekipu Tottenhama. Konačan rezultat utakmice glasio je 2:2.

Gosti iz Engleske su prvi došli u vodstvo. U samo četiri minute oni su stigli do dva gola, a prvo je Harry Kane u 26. minuti bio siguran izvođač jedanaesterca.

Samo četiri minute kasnije Lucas Moura je odlično pogodio na asistenciju Bena Daviesa i tako udvostručio prednost svoje ekipe.

Olympiacos je ipak uspio da dođe do gola u 44. minuti utakmice, kada je Daniel Podence pogodio na asistenciju Mathieu Valbuene. Na pauzu se otišlo sa rezultatom 1:2.

U drugom poluvremenu domaćin je jako rano došao do izjednačenja, ovoga puta strijelac gola bio je Valbuena, a on je bio također siguran sa penala i tako postavio konačan rezultat od 2:2.

U drugoj utakmici između Club Bruggea i Galtasarayja utakmica je završena nepopularnim rezultatom od 0:0. Ove dvije ekipe igraju u grupi A.