(VIDEO) Neslavan debi Mujakića za Kortrijk

![CDATA[

Fudbaleri Kortrijka jučer su u osmom kolu belgijske Jupiler lige poraženi na svom terenu od Mechelena, bilo je 3:2 iako su domaći nakon prvih 45 minuta vodili 1:0.

U ovom susretu za domaći sastav je debitovao mladi bosanskohercegovački reprezentativac Nihad Mujakić koji je ovog ljeta stigao iz FK Sarajevo, no debi neće pamtiti po dobrom jer je Kortrijk doživio poraz.

Poveli su domaći preko Stojanovića u 38. minuti utakmice i to je bio rezultat sa kojim je se otišlo na odmor da bi gosti od 53. do 62. minute postigli tri gola preko Schoofsa i Vanzeira koji je postigao dva pogotka i praktički riješili pitanje pobjednika.

Konačan rezultat utakmice je postavio Mboyo u 81. minuti susreta sa jedanaest metara.

Kortrijk je 11. sa osam osvojenih bodova iz osam utakmica dok je ekipa Mechelena na trećem mjestu na tabeli sa šest bodova više.