(VIDEO) Pirova pobjeda Boce Juniors u Superclasicu: River Plate se plasirao u finale Copa Libertadoresa

![CDATA[

Fudbaleri River Platea su tako nanijeli najvećem rivalu drugi veliki poraz u posljednjih 11 mjeseci i to nakon što su ih prethodno savladali u finalu Copa Libertadoresa prošle sezone, a u finalu će izabranici Marcella Gallarda igrati sa boljim iz drugog polufinalnog meča u kojem se sastaju brazilski klubovi Flamengo i Gremio. Rezultat u prvom meču je bio 1:1.

Nakon sporog početka utakmice, Boca je prva zaprijetila i to u devetoj minuti susreta kada je Abila bio u dobroj poziciji, ali je šutirao pored gola Armanija da bi četiri minute kasnije Mas bio blizu postizanja gola, no njegov pokušaj je otišao također pored gola. Prvu šansu za River vidjeli smo u 16. minuti susreta, ali je Andrada odbranio udarac De La Cruza iz slobodnjaka.

Boca Juniors je uspjela u 21. minuti susreta postići pogodak protiv Rivera preko Salvija, ali je gol poništen zbog igranja rukom Masa, a deset minuta kasnije Almendrin loš pokušaj nije ugrozio Armanija. De La Cruz je ponovo pokušao šutirati u 37. minuti susreta, no njegov udarac je otišao pored gola Andrade da bi tri minute kasnije Mas šutirao glavom, ali promjene rezultata nije bilo.

Igrala se 44. minuta susreta kada je Alexis Mac Allister izveo slobodnjak, a Armani je njegovu loptu odbio u korner nakon kojeg je viđena najbolja šansa za domaće. Mac Allister je izveo korner, a lopta je na kraju došla do Pereza koji je pokušao izbaciti u korner, ali je umalo savladao svog golmana Armanija koji je odlično reagovao. Posljednje uzbuđenje u prvom dijelu viđeno je u 46. minuti kada je Salvio šutirao glavom, ali pored gola, pa je ostalo 0:0.

{{{POVEZANO}}}

Na prvu šansu u nastavku se čekalo do 56. minute kada je nakon gužve u šesnaestercu lopta došla do Alexisa Mac Allistera koji je iz fantastične pozicije šutirao pored gola, te je ostalo 0:0. Sedam minuta kasnije rezervista Zarate je šutirao pravo u Armanija da bi u 73. minuti utakmice šansu imao Palacios, ali je njegov udarac zaustavio golman domaćih Andrada.

Mauro Zarate je u 77. minuti susreta iz slobodnjaka šutirao pravo u Armanija da bi tri minute kasnije Boca povela. Mac Allister je izveo slobodnjak, Lopez je prebacio loptu na drugu stranu za Zaratea, a na kraju je loptu iza leđa Armanija smjestio Hurtado. U 88. minuti nova šansa za domaće, ali je Mas šutirao glavom pored gola što je bilo posljednje uzbuđenje na utakmici, pa se River plasirao u finale.

Stadion: Estadio Alberto J. Armando – Bombonera. Gledatelja: 55.000. Sudija: Wilton Pereira Sampaio. Žuti kartoni: Mac Allister, Marcone, Tevez (Boca Juniors), Fernandez, Perez, Diaz, Scocco, Martinez Quarta (River Plate). Strijelac: 1:0 – Hurtado (80).

Boca Juniors: Andrada; Buffarini, Lopez, Izquierdoz, Mas; Almendra (61. Zarate), Marcone; Mac Allister (81. Villa), Tevez, Salvio; Abila (61. Hurtado). Trener: Gustavo Alfaro.

River Plate: Armani; Montiel, Martinez Quarta, Pinola, Casco (71. Diaz); Perez, Fernandez, Palacios, De La Cruz; Suarez (81. Scocco), Borre (67. Pratto). Trener: Marcelo Gallardo.