Zvezda sija i dalje

U okviru regionalne košarkaške lige sinoć su odigrane dvije utakmice. FMP je bio bolji od makedonskog Karpoša dok je u vječitom derbiju beogradskih rivala Crvena zvezda očekivano slavila protiv Partizana.

Partizan je nešto bolje otvorio meč i nakon prve četvrtine je imao +3. Ipak, Crvena zvezda je već do poluvremena uspjela napraviti veliku razliku i na odmor otići s prednošću 48:39. Kako je utakmica odmicala, tako je rasla prednost formalnog domaćina utakmice.

U jednom momentu treće četvrtine, Crvena zvezda je imala čak +23 (69:46), što je bila i njena maksimalna prednost nad najljućim rivalom, pa je već tada bilo sasvim jasno kome će pripasti ovaj derbi. Na kraju, Partizan je uspio ublažiti poraz i konačan rezultat utakmice bio je 83:72.

Crvena zvezda je upisala svoju osmu pobjedu u ABA ligi i tako ostala na prvom mjestu s maksimalnim učinkom, dok je Partizanu ovo bio drugi uzastopni poraz nakon uvodnih šest pobjeda. Crvenu zvezdu je do pobjede predvodio Jenkins sa 19 poena, a slijedili su ga Mitrović sa 12 i Lazić sa 11 poena.

Na drugoj strani, Hatcher je sa 16 poena bio najefikasniji Partizanov igrač. Bh. reprezentativac Adin Vrabac je meč završio sa šest poena. FMP je sinoć bio bolji od makedonskog Karpoš Sokolija 67:62.

FMP je tako stigao do trće pobjede dok su makedonci na samom dnu tabele I još uvijek su bez trijumfa.